Wynająć czy kupi?

Niewątpliwie każdy zauważa jak szeroko rozbudowany jest handel developerski i jak w szybkim się rozrasta. W większych miejscowościach zaczyna powoli brakować miejsca na kolejne, współczesne projekty. Wszędzie osiedla domków szeregowych, osiedli mieszkaniowych, odgrodzone wille w pilnie pilnowanej zonie.
Kupno czy wynajem mieszkania?
Dziennikarz: Dekoral.pl
Na podstawie: Dekoral.pl
niebawem nawet niewielki, zalesiony element ziemi zostanie przykryty zabudową, a przecież dla mieszkańców znacznych miast, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyjazdy poza granice miasta, bardzo ważne są okolice gdzie mogą wraz z rodziną czy przyjaciółmi pójść na przechadzkę i chociaż przez chwilę oderwać się od hałasu miasta. Niestety developerzy nie patrzą na takie zwyczajne sprawy, dla nich istotny jest w szczególności zarobek.

Interesujący jest jednakże szczegół, że takie inwestycje pomimo kryzysu przynoszą dochód. Wiele rodzin zwyczajnie nie stać na zakup nowo powstałych mieszkań i dla nich najprostszym wyjściem w takiej sytuacji jest jego wynajem, dlatego wielokrotnie spotykamy się z bezludnymi, nie do końca zasiedlonymi nowymi osiedlami. Ludzi nie tylko odstrasza cena, ale również niejednokrotnie złe wykonanie, brak własnego miejsca parkingowego a także nienaturalnie miniaturowy balkon (zobacz również balustrady ze stali nierdzewnej) lub nawet jego brak. Osoby, które decydują się na tak wieloletnią inwestycje za tak dużą gotówkę chciałyby aby ich przyszłe mieszkanie było bez wad. Planując jego zakup warto przemyśleć jednak czy nie lepiej przeznaczyć kapitał na ziemię i budowę wolno stojącego domku jednorodzinnego.

Dom czy mieszkanie w bloku?
Dziennikarz: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Coraz częściej rodziny podejmują decyzje o życiu poza miastem, w ciszy i spokoju, a pomimo zatrudnienia w samym sercu miasta, posiadając własne auto w szybki i prosty sposób można do niej dotrzeć. Jest mnóstwo plusów w posiadaniu prywatnego domu. Brak obcych osób za ścianą, pokaźny metraż, możliwość zakupu przeróżnych zwierząt, a przede wszystkim własny ogród, o którym możemy jedynie pomarzyć, mieszkając w blokowiskach.

Poświęć chwilę i sprawdź tu dachy płaskie wrocław dodatkowe informacje na ten temat - one na pewno Cię zaintrygują, więc nie zwlekaj za długo:)

Swój prywatny zielony teren, jesteśmy w stanie rozplanować w swobodny sposób, klasycznie lub z większą wyobraźnią.

Kolejne tematy

Ceny mieszkań we Wrocławiu - trafny moment na inwestycję?

puste mieszkanie
Dziennikarz: Gunnar Grimnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ciągu zeszłych miesięcy zaznaliśmy spadków cen we Wrocławiu. Przez rok ich wartości zminimalizowały się o średnio 3%. Czy jest to bowiem przepowiednia dla inwestorów, aby własny kapitał zagłębili w posiadłościach? Z jakiej przyczyny ich wartości są tak nieunormowane?


Przy projektowaniu ogrodu warto przeanalizować możliwość realizacji kilku interesujących rozwiązać. Prywatna altanka ze strefą na ognisko, zabarwiona na ciemnobrązowy kolor i oklejona dookoła barwną taśmą led, zagwarantuje wyjątkowy wygląd, a tym samym funkcjonalność. Niewielki skalniak, nieopodal spora huśtawka i niewielkie oczko wodne, w którym znajdować się będą wielokolorowe gatunki ryb, to kolejny zbiór rzeczy, które spowodują pozytywna zawiść w oczach naszych sąsiadów. Trzeba mieć na uwadze także ogrodowe oświetlenie żarówkami led, które z pewnością rozświetli ścieżkę w długie, wiosenne wieczory w kręgu przyjaciół.

Dostępnych jest dużo możliwości, które zrealizować można dzięki rozległemu asortymentowi sklepów ze sprzętem specjalistyczny, w tym przypadku hamować nas może wyłącznie nasza fantazja i nakłady pieniężne.
08-02-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.