Przydomowa instalacja gazowa ciekawą alternatywą dla gazu ziemnego

Niestety nie każdy może korzystać z dobrodziejstw instalacji gazowej wybudowanej przez gminę.
Szczególnie często występuje taki przypadek we wsiach leżących wysoko, gdzie wybudowanie ogólnodostępnej sieci gazu ziemnego jest nieopłacalne z uwagi na niekorzystne ukształtowanie terenu albo niezbyt ogromną liczbę użytkowników sieci by mogło być to opłacalne dla dla przedsiębiorstwa które ma umowę na dostawę gminie gazu LPG.

palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Mamy wtedy nieco innych opcji dostarczenia gazu do swego domostwa. Pierwsza z nich to kupno zbiornika LPG, zainstalowanie zbiornika do piecyka po czym indywidualna wymiana go po pewnym czasie na wypełniony zasobnik z butanem.nasza strona internetowa - wypróbuj płaskowniki stalowe- odwiedź nas -Jest to tanie wyjście gdy gaz płynny w naszym domu wykorzystujemy do pichcenia, jednak grzejemy dom inaczej. Jeżeli tymczasem postanowimy, iż będziemy ogrzewać swe mieszkanko i zarazem gotować z pomocą gazu, lepiej ekonomiczne jest wybudowanie przydomowej instalacji propanowej. Takowa konstrukcja to struktura zbiorników LPG, przewodów dostarczających propan do budynku albo kompleksu mieszkań. Mamy do zastosowania 2 różne typy systemów. Poczytaj więcej - zbiorniki na gaz do suszarni.


nagrzewnice gazowe
Na podstawie: www.klimatop.pl
Jedna alternatywa to zbiornik LPG wolno stojący, drugą z kolei alternatywą jest zbiornik przysypany ziemią.

Czy rozważana tematyka żywo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (https://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe/kolekcja-prestige/p-132) pokrewne artykuły.

Dobór bezsprzecznie należy do użytkownika. Moim zdaniem podziemne zbiorniki LPG są estetyczne i przez to wygodniejsze mimo że na początku roboty przy instalacji jest trochę więcej. Należy na przykład uczynić akuratnie głęboki dół żeby można było prawidłowo zainstalować zbiornik LPG. Wykop podług wymogów bezpieczeństwa winien być długi na 4 metry, mieć trzy metry szerokości, głębokości 2,5 m. Zbiorniki LPG stawiane są na murowanej podstawie o wymiarach dwa na półtora m, o grubości dwadzieścia pięć cm. Zbiornik LPG jest do podestu przymurowany żelbetonem a dodatkowo zabezpieczony żelaznymi kotwiczkami.

Zbiornik potrzeba przysypać w pierwszej warstwie ostrożnie piaskiem tak by nie zniszczyć powłoki przeciwrdzewnej. Owa instalacja LPG wymaga od inwestora zameldowania zamierzenia przebudowy instalacji w urzędzie gminy i wystąpienia o przyzwolenie na budowę instalacji gazowej. Do prośby powinno się dodać plan sytuacyjny z oznaczeniem dystansu od budowli, z oznaczeniem stref bezpieczeństwa, szacowanych od wierzchniego rantu zbiornika LPG (klik). Zanim uruchomimy instalację nieodzowne jest odebranie technologiczne instalacji gazowej przez upełnomocnioną osobę (zwykle pracownika firmy dostarczającej gaz).
19-12-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.