
Na podstawie: www.klimatop.pl
Jedna alternatywa to zbiornik LPG wolno stojący, drugą z kolei alternatywą jest zbiornik przysypany ziemią.
Czy rozważana tematyka żywo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (
https://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe/kolekcja-prestige/p-132) pokrewne artykuły.
Dobór bezsprzecznie należy do użytkownika. Moim zdaniem podziemne zbiorniki LPG są estetyczne i przez to wygodniejsze mimo że na początku roboty przy instalacji jest trochę więcej. Należy na przykład uczynić akuratnie głęboki dół żeby można było prawidłowo zainstalować
zbiornik LPG. Wykop podług wymogów bezpieczeństwa winien być długi na 4 metry, mieć trzy metry szerokości, głębokości 2,5 m. Zbiorniki LPG stawiane są na murowanej podstawie o wymiarach dwa na półtora m, o grubości dwadzieścia pięć cm. Zbiornik LPG jest do podestu przymurowany żelbetonem a dodatkowo zabezpieczony żelaznymi kotwiczkami.
Zbiornik potrzeba przysypać w pierwszej warstwie ostrożnie piaskiem tak by nie zniszczyć powłoki przeciwrdzewnej. Owa instalacja LPG wymaga od inwestora zameldowania zamierzenia przebudowy instalacji w urzędzie gminy i wystąpienia o przyzwolenie na budowę instalacji gazowej. Do prośby powinno się dodać plan sytuacyjny z oznaczeniem dystansu od budowli, z oznaczeniem stref bezpieczeństwa, szacowanych od wierzchniego rantu zbiornika LPG (klik). Zanim uruchomimy instalację nieodzowne jest odebranie technologiczne instalacji gazowej przez upełnomocnioną osobę (zwykle pracownika firmy dostarczającej gaz).