Modelarstwo odlewnicze, przeciwko żelkoty - czyli, robienie odlewów, przeciwko zabezpieczanie nawierzchni

Na jakich zasadach polega modelarstwo odlewnicze a także do jakich rzeczy się nadaje? Co to są żelkoty oraz do jakich rzeczy się je używa? To wszystko a także jeszcze więcej odnajdziesz w środku naszego nowego felietonu!
Nasz felieton po rozpoczynamy od pojęcia: modelarstwo odlewnicze, sprawdź informacje o modelarstwie odlewniczym które jest działem tak przezywanego "odlewnictwa", wewnątrz którym tworzy się modele kawałeczków odlewanych. Bywają one najczęściej robione z drewienka, czy też metalu, choć także używa się do ich środka tworzyw nieprawdziwych czy też gipsu - dwie na końcu jednak o wiele bardziej mniej często. Dzięki modelarstwie odlewniczym, tworzymy formy oraz rdzenie, które to potem stosujemy do wytwórstwa odlewniczej. Jak łatwo się domyśleć, dzięki owym formom, nie potrzeba wszystkiego "strugać" od podstaw, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużo energii.


modelarstwo odlewnicze
Dziennikarz: Ted Eytan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co to dokładnie jednakże bywają żelkoty? Wbrew pozorom nie bywają to żelki o kształcie kotków - bywają to materiały do stosowania "na wierzch" różnych powłok. Zadaniem żelkot bywa zabezpieczenie powierzchni już gotowego produktu, mogąc mu przy okazji przydać barwę, albo zamaskować wzorek po laminacie. Żelkoty więcej informacji o żelkotach są odporne na czynniki typu mechaniczne, atmosferyczne, w tym promieniowanie słoneczne, a także penetrację wody.
Żelkoty istnieje możliwość rozdzielić na: topkoty (ostatnia warstwa laminatów), żelkoty białe oraz kolorowe, żelkoty przeźroczyste (do uwydatnienia struktury nawierzchni), żelkoty chemoodporne (stosowane przy agresywnym rejonie chemicznym) , żelkoty podkładowe, oraz żelkoty elastyczne i ekologiczne - te na końcu emitują bardziej małą liczbę styrenu.
01-12-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.