Jakie kwiaty kupić na cmentarz? Sprawdź, aby ładnie udekorować grób

Święto Zmarłych to smutny, lecz wyjątkowy dzień w roku. Wspominamy naszych bliskich, których już nie ma wśród nas. To chwile, które każdy z nas przechodzi inaczej, lecz większość wybiera się pójść na cmentarz, aby zapalić znicze i postawić kwiaty, czcząc wtedy pamięć ukochanych, zmarłych osób. Wielu z nas myśli, które kwiaty zakupić, by przez długi czas przyozdabiały grób. Do zwłaszcza powszechnych zalicza się chryzantema wielokwiatowa. Zazwyczaj kupujemy ją w donicach, wybierając ulubiony kolor albo rodzaj chryzantem, pojawia się ich albowiem z każdym rokiem coraz więcej.

nagrobek
Chryzantema nie tylko pięknie się prezentuje, lecz także jest kwiatem niezmiernie wytrzymałym na mróz, o który w listopadzie nietrudno - zobacz nasze chryzantemy. Dodatkowo donica z chryzantemami raczej nie powinna się przewrócić nawet na mocniejszym wietrze. Jest stabilna i starczy postawić jedną taką donicę, aby ozdobić cały grób. Ludzie coraz chętniej decydują się także na róże. Jednak są to kwiaty, które wytrzymają góra parę dni, a kiedy pogoda im nie sprzyja, mogą nieładnie wyglądać już na drugi dzień.

Kolejne tematy

Świeży oddech wiosny w Twoim domu. Mamy dobre podpowiedzi dla poszukujących dobrych informacji

kwiaty w oknie
Dziennikarz: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przebiśniegi to rośliny, które po długich, zimowych miesiącach pierwsze kwitną i wywołują w nas szczególne odczucia. Mimo panującego za oknem mrozu, śmiało wydostają się poprzez zalegające płaty białego puchu. Obraz rosnących roślin wzbudza nadzieję, że po srogiej i białej zimie, nadejdzie upragniona i długo oczekiwana wiosna. O ile właściciele domów z ogrodem mogą się radować wiosennymi kwiatami we własnym ogrodzie, tak w ciasnym organizmie miejskim balkon, taras czy loggia jest często jedynym miejscem, gdzie mogą mieć kwiaty.


Zatem, jeśli obowiązkowo chcielibyśmy przybrać mogiłę różami, zanieśmy je już w dniu Święta Zmarłych, aby spokojnie dotrzymały wieczora. Jeśli grób nie jest całkowicie przykryty płytą, można pomyśleć o posadzeniu astrów. Są niezmiernie wdzięczne i kwitną przez dłuższy okres czasu, zatem będą cieszyć nasze oczy zawsze, kiedy pójdziemy na cmentarz. Można również pomyśleć o sztucznych kwiatkach. Choć nie prezentują się tak, jak żywe, to zdecydowanie przewyższają je swą wytrzymałością.

chryzantema wielokwiatowa
Dziennikarz: Dorcia
Mogą nawet przetrzymać do kolejnego Święta Zmarłych, jeżeli nie zbledną od słońca. Takie kwiaty naturalnie także należy wymieniać, ale będzie to mogło być wykonywane nieco rzadziej. Jeśli nie za często odwiedzamy grób, będzie to znakomity wybór - nasze chryzantemy wielkokwiatowe. Dzięki udekorowaniu grobów kwiatkami, miejsce spoczynku wygląda na zadbane. Nie zapominajmy jednakże, by najpierw wyczyścić płytę, szczególnie jeśli jakiś czas nie byliśmy na cmentarzu. Z pewnością pojawiły się na niej choćby liście, które trzeba zmieść, nim ustawimy na grobie donicę z chryzantemami albo z innymi kupionymi przez nas kwiatami.
18-12-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.