Inteligentny dom to coś dla ciebie

Niejeden z nas słyszał z pewnością o tak zwanych inteligentnych domach. Wówczas nasze mieszkanie staje się niezwykle funkcjonalną i przyjazną dla mieszkańców przestrzenią, gdzie wszystkie najważniejsze czynności, które każdego dnia zabierają nam sporo czasu zostają zautomatyzowane i mogą być w pełni kontrolowane przez właściciela posiadłości. Inteligentny dom ma zagwarantować właścicielowi przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, ma też dopasować się do naszych potrzeb.
Nowoczesna kuchnia
Dziennikarz: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlaczego wygoda? W tym przypadku chodzi o bardzo praktyczne rozwiązania. Dawniej, gdy pojawiła się telewizja z opcją sterowania przy pomocy pilota była to dla odbiorców prawdziwa rewelacja, jako że umożliwiała mieszkańcom oglądać telewizję bez konieczności ruszania się z kanapy każdorazowo, gdy chcieli przełączyć TV na inny kanał. Równolegle sterowanie za pomocą pilota możliwe było również w przypadku odbiorników muzycznych, a później również w przypadku zewnętrznego systemu operowania bramą wjazdową do posiadłości.

Nie czekaj - naciśnij ten link pokrycia dachowe wrocław i ciesz się zawartymi tam świeżymi artykułami. Na pewno poszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Dziś wchodząc do domu włącza się automatycznie światło bez konieczności ingerencji ze strony wchodzącego. Na dodatek inteligentne oświetlenie daje możliwość sterowania jakością światła w domu – możemy stworzyć unikalną atmosferę za pomocą jednego przycisku pilota, dzięki któremu przyciemnimy bądź z kolei rozjaśnimy pomieszczenie. Na identycznej zasadzie działają domowe sale kinowe, gdzie przy pomocy funkcjonalnego pilota możemy wysunąć ekran, zasłonić kotary w oknach i równocześnie ustawić właściwe nagłośnienie.

Czy uważasz, że jest potrzeba dokładniejszego sprawdzenia zawartych w tym artykule danych? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zweryfikuj witrynę.

Oprócz sterowania oświetleniem, inteligentne systemy wykorzystywane w domach umożliwiają także sterowanie temperaturą w domu (zależnie od pogody na zewnątrz system automatycznie dopasowuje temperaturę wewnątrz budynku), jak również sterowanie wentylacją.


Kolejne tematy

Architekt wnętrz – czym się para oraz dlaczego powinieneś zastanowić się nad jego wynajmem, gdy aranżujesz mieszkanie?

architekt
Dziennikarz: Marcus Balcher
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak powinno wyglądać nasze mieszkanie. Zamykając oczy widzimy elegancki salon, wygodną kuchnię z koniecznymi urządzeniami czy przepiękny pokoik dziecięcy, w jakim już niebawem zamieszka nasza pociecha. Jednak nie wszyscy mają właściwe zdolności i potrafi dobierać barwy, tworzywa lub wykorzystać przestrzeń, by wyglądała tak, jak chcieliśmy.

nowe mieszkanie
Dziennikarz: Marcel Heller
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna inteligentny dom to również gwarancja bezpieczeństwa – w budynku zamontowane są kamery i alarm, który reaguje na każde możliwe zagrożenie. Do tego przy pomocy Ipada możemy w dowolnym miejscu poza mieszkaniem kontrolować to co się dzieje w posiadłości i w razie czego zamknąć bramę czy zasłonić żaluzje w oknach nawet jeśli jesteśmy setki kilometrów poza domem. Jest to więc naprawdę wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które bez wątpienia warto zamontować w swojej posiadłości, aby ułatwić sobie codzienne życie.

Źródło - inteligentny budynek
19-05-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.