Czemu urządzenia pneumatyczne są ciekawą alternatywą dla innych rodzajów, opis ich najważniejszych zalet.

Większość maszyn, urządzeń i rozmaitych narzędzi wymaga jakiegoś zasilania energią. Obecnie najczęściej stosowany do tego celu jest prąd, zdecydowana większość mechanizmów oparta jest właśnie na nim. Jest jednak sporo obszarów, w których znacznie lepiej będą się sprawdzać inne media.

maszyny, hala produkcyjna
Dziennikarz: d.s.p
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na przykład urządzenia siłowe są oparte w dużej mierze o płyny, przez ich wykorzystanie da się przesuwać oraz podnosić naprawdę spore ciężary. Spore znaczenie w różnych zastosowaniach przemysłowych ma także sprężone powietrze. Na nim opiera się bowiem kolejna popularna grupa sprzętów, czyli urządzenia pneumatyczne.

Wprawdzie nie są one tak powszechnie używane, jak urządzenia mechaniczne czy elektryczne, ale w wielu przypadkach doskonale się sprawdzają. Tak naprawdę wszystkie wymienione wcześniej technologie uzupełniają się wzajemnie, przez co da się w konkretnej sytuacji wybrać takie, które najlepiej się sprawdzi. A pneumatyka (parker sklep) przykładowo będzie się dobrze sprawdzać w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, obróbce drewna czy też majsterkowaniu.

Kolejne tematy

Zasilacz led musi być zawsze instalowany

oświetlenie
Dziennikarz: Eliot Phillips
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lampy led nie mają szansy odczuwać zmiennego prądu

Ma szansę się okazać, że wartość prądu jaka będzie dochodziła do jakiegoś sprzętu, zmienia się podczas jego pracy, czyli od czasu do czasu okazuje się być niższa, a czasami większa.


Sprzęt pneumatyczny posiada sporo zalet, dzięki którym jest tak popularny w wielu przypadkach. Przede wszystkim wykorzystuje się w nim powietrze o odpowiednim stopniu sprężenia, jakie jest przecież dostępne wszędzie wokół w nieograniczonej ilości. Dzięki temu nie trzeba budować żadnych skomplikowanych linii przesyłowych, ponieważ po zużytkowaniu będzie ono po prostu wypuszczane do atmosfery. Oprócz tego pneumatyczne urządzenia są znacznie bardziej niezawodne i bezpieczniejsze od innych typów.

automatyka przemysłowa
Dziennikarz: Karen Baijens
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pracować one mogą w bardzo trudnych warunkach, od dużych mrozów po wysokie temperatury, a także w warunkach dużej wilgotności powietrza.

Kiedy będziesz zdania, że dobrze byłoby zgłębić inny aspekt omawianej sprawy, kliknij tu i przeczytaj dodatkowo więcej treści na ten temat (https://sklepmardrew.pl/4637-wpust-pryzmatyczny-8x7-28mm-8783.html).

Natomiast bardzo prosta budowa, niewielka ilość części ruchomych, jakie szybko się zużywają sprawiają, że są one bardzo odporne na rozmaite awarie. Mogą równocześnie występować w bardzo różnych wymiarach, w zależności od zastosowania. Przykładowo przyssawka hydrauliczna w małej wersji stosowana będzie przez majsterkowiczów (ssawka), a w wersjach przemysłowych przykładowo do transportu ciężkich tafli szkła.
09-05-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.