Święto zmarłych
nagrobki na cmentarzu
Dziennikarz: David Short
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie kwiaty kupić na cmentarz? Sprawdź, aby ładnie udekorować grób

Święto Zmarłych to smutny, ale wyjątkowy dzień w roku. Przypominamy sobie naszych bliskich, których już nie ma pośród nas. To chwile, jakie każdy z nas przeżywa inaczej, ale większość wybiera się iść na cmentarz, aby zapalić znicze i postawić kwiaty, czcząc wówczas pamięć ukochanych, zmarłych osób. Niejeden z nas zastanawia się, jakie kwiaty zakupić, aby przez długi czas upiększały grób. Do zwłaszcza popularnych należy chryzantema wielokwiatowa. Na ogół zakupujemy ją w donicach, wybierając ulubiony kolor albo rodzaj chryzantem, pojawia się ich albowiem z każdym rokiem coraz więcej.
znicze

W całym roku kalendarzowym obchodzimy różnego rodzaju święta

Jedne należą do bardziej radosnych, inne do bardziej refleksyjnych. Do tego drugiego rodzaju świąt możemy zaliczyć oczywiście Święto Zmarłych.
Święto Zmarłych obchodzimy co roku 1 listopada. Jest to ważne święto, gdyż skłania nas do refleksji nad śmiercią, a także do pamięci o naszych bliskich, których zabrała śmierć. O tym, że jest to istotne święto świadczy między innymi wpisanie obchodów Dnia Zmarłych na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.