Działka
kwiaty w oknie
Dziennikarz: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Świeży oddech wiosny w Twoim domu. Mamy dobre podpowiedzi dla poszukujących dobrych informacji

Przebiśniegi to rośliny, które po długich, zimowych miesiącach pierwsze kwitną i wywołują w nas szczególne odczucia. Mimo panującego za oknem mrozu, śmiało wydostają się poprzez zalegające płaty białego puchu. Obraz rosnących roślin wzbudza nadzieję, że po srogiej i białej zimie, nadejdzie upragniona i długo oczekiwana wiosna. O ile właściciele domów z ogrodem mogą się radować wiosennymi kwiatami we własnym ogrodzie, tak w ciasnym organizmie miejskim balkon, taras czy loggia jest często jedynym miejscem, gdzie mogą mieć kwiaty.
zaślepka

Ogrodzenie działki – na co należy w pierwszej kolejności dzisiaj zwrócić uwagę, żeby efekt był zadowalający?

Działka, na której stoi dom powinna zostać stosownie ogrodzona. Z jakiego powodu? W ten sposób zapewnia się sobie przynajmniej minimum prywatności. W innym wypadku, każda osoba idąca chodnikiem mogłaby zobaczyć wszystko co się na niej dzieje. Na dodatek ogrodzenie ma też funkcję ochronną i uniemożliwia wejście na posesję. Wybór ogrodzenia jest najczęściej podyktowany kwestiami stricte estetycznymi. Przecież to również pewnego rodzaju wizytówka mieszkańców. O czym koniecznie trzeba pamiętać? Które kwestie należy mieć na uwadze?
puste mieszkanie
Dziennikarz: Alper Çuğun
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kiedy skorzystać z oferty rzeczoznawcy majątkowego?

Zdarza się, że po naszych rodzicach, dziadkach albo rodzinie otrzymaliśmy w spadku jakieś przedmioty, rzeczy, na przykład stare meble, biżuterię, obrazy czy nawet samochód. W takim wypadku z wyznaczeniem ich przynajmniej przybliżonej wartości nie powinno być problemów. Jednak taka kłopot może uwidocznić się w wypadku, kiedy naszą własnością stanie się mieszkanie, lokal albo działka. Sami raczej nie będziemy potrafili umiejętnie ustalić ich rynkowej ceny. Nie jesteśmy w stanie sprecyzować właściwej wartości naszej posesji.
architekt projektujący budynek
Dziennikarz: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Każdy architekt ma projektowanie mieszkań w małym palcu - już w tej chwili zacznij z nim kooperację!

Jeszcze kilka lat temu można było zaobserwować, iż spora część osób mieszkających na wsi chciało przeprowadzić się do miasta. Było to wywołane tym, że obywatele malutkich gmin sądzili, iż w mieście bezproblemowo odnajdą fascynującą i prócz tego dobrze płatną pracę. Niestety z reguły okazywało się, iż w mieście było jeszcze większe bezrobocie, niż w konkretnej wsi.
Silnik samochodowy
Dziennikarz: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czemu odpowiedni grunt jest tak istotny podczas budowy różnych obiektów, jak polepszyć można jego parametry.

Podczas budowy najróżniejszych obiektów przemysłowych, domów czy dróg jedną z ważniejszych rzeczy jest właściwa jakość podłoża. Niestety na niektórych działkach jest z tym bardzo różnie, w jakiejś części będą one miały wystarczające parametry, lecz niestety w części nie spełniają założeń projektowych.
remont mieszkania
Dziennikarz: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób przygotować się do stawiania domu czy prac remontowych?

Stawianie domu to duże przedsięwzięcie, jakie wymaga niemałych środków finansowych. Analogicznie jest w kontekście prac remontowych, jednakże tutaj nasze koszty będą o wiele mniejsze.
architekt
Dziennikarz: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Projekt naszego przyszłego domku. Czy opłaca się decydować na jeden ze standardowych projektów?

Wreszcie stawiamy nasz przyszły dom, ale nie wiemy, który projekt domu wybrać? Czy zdecydować się na wariant całkiem od podstaw, czy też może jednak na jeden z gotowych projektów. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku architekt okazuje się konieczny, jednak jaką decyzję podjąć?
budowa domu
Dziennikarz: Anne Fitten Glenn
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jak ją zainstalować? Popatrz koniecznie!

Nie wszyscy właściciele domków jednorodzinnych mają to szczęście, iż ich domy są przyłączone do sieci kanalizacyjnej. W domach tych pojawia się więc problem co zrobić ze ściekami. Coraz częściej zamiast szamb posiadacze nie skanalizowanych posesji biorą pod uwagę budowę przydomowej oczyszczalni ścieków?
Budowa drewnianego domu
Dziennikarz: pnwra
Na podstawie: www.flickr.com

Wiele porad fachowców przy kupowaniu projektu

Od kilka lat notuje się wzrost zakupu domów oraz działek. Jest to skomplikowany i czasochłonny proces. Budowę domu najczęściej przekazujemy pod nadzór firm zajmujących się tym. Jest to gwarancją dobrego wykonania oraz zadowolenia.
Budowa domu

Które szczegóły wliczone będą w inwestycje budowy domu?

Każdy kto pragnie wybudować swój dom zadaje sobie pytanie ile będzie go kosztowała dana inwestycja. Na to wpływ będzie miało wyjątkowo dużo czynników, jakie nie zawsze są zależne od inwestora. W jaki sposób najlepiej i bardzo dokładniej jest się w stanie wyliczyć całościowy koszt budowy domu? Otóż na wstępie powinno się budowę rozdzielić na kategorie i właśnie konkretne etapy usiłować wycenić.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.